Hlavní navigace

Názor k článku OLED televizor Loewe Bild 7: parametry, galerie a první dojmy od Steve - Magnetický plotnový disk (3,5 či 2,5) je dobrý...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2016 1:16

  Steve

  Magnetický plotnový disk (3,5 či 2,5) je dobrý jen proto, že je levný a má velké úložiště. SSD disky nad 250G jsou zatím předražené a vůbec se nevyplatí kupovat. Jinak SSD je dobrý jako oddíl C: Tudíž nemusím řešit i kdyby cokoliv kdy kleklo ... nemám o co přijít. Kdo trošku myslí, tak má vytvořenou čistou zálohu (obraz oddílu C:) a má to uloženo na jiném pevném disku ... A nejlépe pro sichr ještě jednou někde.

  Jinak nevím na co by měl p.Herwigu disk hlásit před zkolabováním ... nikdy stejně nic nehlásí. Často zkolabuje něco, co ta funkce ani nemonitoruje. Nikdy se mi to ani nestalo že by disk dopředu cokoliv hlásil .... Funkce SMART stejně ve většině případů vůbec nefunguje a hlavně na ní není vůbec spoleh. Jinak já mám už ve všech počítačích jako systémový právě onen SSD, má to mnoho výhod :-) já jsem teda s ním spokojen. (taky záleží na výrobci co koupíte, za model a pak náhoda daného kusu kolik vydrží)

  Notebook má často tu nevýhodu, že nemá v sobě prostor na 2. disk .... takže majitel je volbou značně omezen. Snad jen používat ty Hybridy, ale tam je zase pokud vím SSD malé. Velký stolní počítač má tu výhodu, že má velkou rezervu na zapojení dalšího disku.

  Nechci tady dělat někomu reklamu, ale já používám v počítačích tyto SSD a jsou bezva :-)

  https://www.alza.cz/kingston-hyperx-savage-ssd-240gb-d2421189.htm

  Jinak SSD používám jako supr věc, pro nahrávání z STB .... Ty plotnový byly téměř všechny na pí... a měli problém s vypínáním, častá nevýhoda že dlouho najížděly atd. Doporučuji dát do externího rámečku rychlé SSD a maká to bezva :-)

  např. https://www.alza.cz/i-tec-mysafe-alubasic-advance-usb-3-0-d4354542.htm

  a + do něho např. https://www.alza.cz/kingston-hyperx-fury-ssd-120gb-d1636300.htm

  A máte supr úložný prostor pro své nahrávky. Flash jsou fajn, ale velké velikosti jsou opět šíleně drahé ... tohleto výjde levněji a je t skládanka i pro jakýkoliv jiný disk.