Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Filip: Každé mé dílo potřebuje síť od igu - Musím se postavit za pana Nebeského ve věci...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2005 1:05

  igu (neregistrovaný)
  Musím se postavit za pana Nebeského ve věci (a) kritického přístupu obecně a (b) úrovně příspěvků Markéty Kaclové.

  ad a) Pan Nebeský si *dovolil* upozornit na klesající úroveň Lupy:

  1. "když se vám to nelíbí, tak to nečtěte", natož pak "když se vám to nelíbí, tak se k tomu nevyjadřujte". Zdá se, že doba minulá, vyznačující se -- kromě jiné -- důslednou aplikací těchto pouček, není zcela minulá.

  2. "když se vám to nelíbí, sám jste mohl napsat lepší" popírá princip vztahu publikující versus čtenář. Asi by bylo pro každého určitým překvapením, kdyby jste obdrželi podobnou odpověď od operujícího chirurga po provedeném zákroku. Rozdíl toliko v míře zodpovědnosti.

  ad b) Pan Nebeský si dovolil upozornit na klesající *úroveň* Lupy:

  Jedním z měřítek kvality je pro mne informační hodnota. Jsou i jiné časopisy. Většinu z nich nečtu. Od Lupy očekávám určitou úroveň. Proto se na ni vracím. Omlouvám se všem z fan klubu Markéty Kaclové, ale informační hodnota jejích článků -- POZOR! nezaměňovat s významem interviewované osoby -- je podle mého názoru hodně pod průměrem Lupy. Vzpomínám si, jak autorka naložila s příležitostí rozhovoru s p. Berdárem, navíc tehdy v docela vypjaté situaci. Neříkám, že články jsou _nekvalitní_, ale spíše bych je čekal v příloze Lidových novin.

  (Ledaže by redakční vedení opravdu rozhodlo, že dle výsledků analýzy a doporučení konzultantské společnosti _Dávej & Ber_ je daleko perspektivnější větší _koláč_.)

  -igu