Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Filip: Nečekejme, že při útoku přiběhnou chlapíci z CSIRTu a vše vyřeší od JKL - Aha, takže jestli to chápu správně, tak CSIRT...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2013 7:09

    JKL (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Aha, takže jestli to chápu správně, tak CSIRT plánuje v podstatě spustit něco jako uzavřené webové fórum, kde teda dojde ke "sdílení informací".

    Jestli je hlavním cílem této státní organizace zajistit "sdílení informací", pak by měla být rovnou zrušena, protože subjekty, kterých se různé IT hrozby týkají mají mnoho způsobů jak sdílet informace samy o sobě.

    To už byl tedy lepší i projekt Internet do škol, tam sice byly pálkované naprosto neadekvátní částky taky, ale alespoň se nějaké počítače pořídily. Jenže hodnota výstupu CSIRTu je nulová. Pokud bude chtít sdílet informace například Seznam, KB a ČS, tak opravdu nechápu proč k tomu potřebují CSIRT. Nakonec bývá zvykem v zahraničí, že takové firmy, když chtějí nějakou "centrální organizaci", tak si založí vlastní sdružení - které si taky plně hradí... Ovšem pak asi neexistuje, aby za pouhé "sdílení informací" se pálkovaly částky s mnoha nulami.