Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Filip: Nečekejme, že při útoku přiběhnou chlapíci z CSIRTu a vše vyřeší od Jiří Bouda - Naprostý souhlas. V současné době je CSIRT v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2013 7:54

    Jiří Bouda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Naprostý souhlas. V současné době je CSIRT v podstatě neškodný a zatím nic nedělá (naštěstí), teda krom přeposílaní 107 mailů ročně a vygenerování nesmyslných 1132 zpráv z IDS/honeypotu (viz. http://www.csirt.cz/files/csirt/statistics/stats.html).

    Jenže jako všichni ouřadové na nesmyslném úřadě, začnou pošilhávat po vice penězích a více moci (už jen aby obhájili svoji nesmyslnou existenci). Co takový ouřada pak vymyslí - lejstro. Jenže k tomu potřebuje oporu v zákoně, protože by se jim na to všichni z vysoka ... Takže operátoři budou muset hlásit útoky, předávat pakety a vyplňovat formuláře. Jen je třeba "zákonu o buzeraci operátoru" dát nějaký vznešený název - třeba zákon o kybernetické bezpečnosti.

    Samozřejmě, aby to bylo sichr, tak ten úřad se zřídi hned 2x (pro stát a nestát) a to vše z pěnez daňových poplatníku za pouhých několik desítek mln ročně a to se vyplatí ne? (no někomu určitě)