Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Filip: Nečekejme, že při útoku přiběhnou chlapíci z CSIRTu a vše vyřeší od Jiří Bouda - > Je to asi stejné, jako kdybyste říkal:...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 3. 2013 8:14

  Jiří Bouda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  > Je to asi stejné, jako kdybyste říkal: někdo vykradl byt, protože byl na
  > vchodových dveřích špatný zámek, a může za to stát. Soukromník
  > se musí ochránit sám.

  Ale to je docela podnětný nápad. Co třeba zřídit úřad pro řešení zámkové bezpečnosti (UZB). Občané a oragnizace by si tam mezi sebou mohli sdílet zkušenosti. Samozřejmě, že by to mělo oporu v zákoně, každý kdo si nainstaluje do dveří zámek, tak by to musel UZB hlásti a v případě vykradení by musel pochopitelně vyplnit formulář a odevzdat postižený zámek, aby úřad mohl věc podrobně prozkoumat a připravit na podobný incident ostatní.

  UZB by se samořejmě zřídil zvlášť pro nás - prostý lid a zvlášť pro státní organizace (ty zámky ve vládních budovách jsou přece uplně jiné). Odhaduju rozpočet 100 - 200 mln. by mohl pro začátek stačit (musíme v těchto časech šetřit, tak to s těma nulana nesmíme přehánět).

  Časem by třeba úřad mohl skladovat kopie klíčů (které by se tam na základě zákona musely odevzdat). Samořejmě - to není nějaké šmirování, to by bylo přece pro dobro nás všech. Nikdy nevíte, kdy se vám klíč může ztratit a stát by vám garantoval tuhle skvělou službu. No nezní to skvěle.