Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Filip: Nečekejme, že při útoku přiběhnou chlapíci z CSIRTu a vše vyřeší od Martin Kalenda - uz jsem jednu takovou repliku prave tobe psal....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 3. 2013 13:37

  Martin Kalenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  uz jsem jednu takovou repliku prave tobe psal. Povinnost poskytnout máš už teď tak jako já si zřejmě podepsal stovky "mlčenlivostí" v konkrétních kauzách.

  tj michal (krajcirovic) má pravdu alespon z cásti. buď musí být taková instituce silová a nebo důvěryhodná - a zatím takovou žádnou nevidím.

  to že by to bylo zhoršení je nesmysl, stát dávno tyto praktiky používá a kupodivu pro obecnou kriminalitu a ne pro kyberkriminalitu. není vyjímka že přijdou sedí a čekají až dostanou papír který jim někdo mezitím vystaví když potřebují. zvlášť se jedná o případy kdy musí dělat ramena na partnery v organizacích kde je stát účasten (interpol, europol) - to se pak můžou přetrhnout.

  efektivita je úžasná, jsou schopný jet 4x plzeň-praha, ostrava-praha týdně jen předat pitomej papír. takže by vznikla trojčlenka policie by tu žádost dala czshchkrtdn-cirtu podnět a ten by ho předal operátorům právě něcím ekvivalentním DS tj by to bylo okamžitě účinné.