Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Malý: Od neomezených dat už není cesty zpět. A šance na příchod nového operátora je 50:50 od thr - Posílit se dají (teoreticky) linky z BTS do...

  • 12. 7. 2019 10:49

    thr

    Posílit se dají (teoreticky) linky z BTS do centra, nedá se ale nic moc dělat s propustností vlastní LTE komunikace mobil-BTS. Tam to máte sdílené a v hustě osídlených oblastech se zkrátka buňka zahltit dá, s tím nic nenaděláte (je to dáno šířkou dostupného pásma).
    Ono to až tak moc nevadí pro mobilní použití, kdy se uživatelé pohybují z místa na místo a data užívají buď v mobilu anebo maximálně jako hotspot, kdy něco vyřídí na notebooku a pak jdou dále, v tomto režimu bude problém opravdu jen na pár místech (velká kancelářská centra atd).
    Jenže pokud by "neomezená mobilní data" začalo užívat více lidí jako plnohodnotné domácí připojení, tak pak by se problém začal šířit celkem exponenciálně. Podle mého názoru se operátoři obávají právě tohoto vývoje, u mobilního připojení se jistě budou snažit z toho dostat více peněz, ale jinak se nemají čeho obávat, využití pro stálé připojení ale už tak bezproblémové být nemusí.