Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Tomek: Centrum už nemůže stát jenom na zakladatelích od anonym - Pracoval jsem v Centru od roku 2002 a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2006 10:41

  anonymní
  Pracoval jsem v Centru od roku 2002 a když vše s odstupem času hodnotím, musím zdůraznit dvě věci:
  1) na Centru se v začátcích nepracovalo dost efektivně (byl jsem svědkem toho, když podstatnou část pracovní doby "pařily" hry po místní síti), ale přesto byla většina zaměstnanců schopna vytvořit velmi zajímavé produkty. Nikdo je ale po nich nechtěl - bohužel.
  2)platy byly malé, ale (a to mi nikdo neuvěří) lidé na Centru zůstávali kůli praxi a hlavně z důvodu parádního kolektivu, který byl později bohužel zcela rozprášen špatnou HR politikou (spíše zcela chybějící). To je největší chyba centra - nedostatečná motivace a komunikace se zaměstnanci ze strany HR (personalista dokonce asi 2 roky ve firmě vůbec nebyl a veškeré personální záležitosti řešili ředitelé jednotlivých oddělení)
  Dá se v podstatě říci, že za posledních pět let tam kromě zakladatelů nezůstal kámen na kameni. Je taky trošku smutné, že existuje opravdu velká spousta lidí, pro které bylo pracovat v Centru koníčkem, kterému obětovali velkou část svého volného času a po několika letech odcházeli znechuceni, nebo byly odejíti tak, jako kdyby pro portál nic neudělali. Ale to je asi normální pro každou expandující firmu, která rozvoj interně nezvládá.

  A nakonec dodatek - většina ex-zaměstanců dnes pracuje na velmi zaajímavých pozicích (pro Centrum bohužel u konkurence) a jsou to schopní lidé, kteří své znalosti umí zhodnotit a proto je mi znovu líto - a mělo by to být líto také Ondrovi Tomkovi, že personálně opravdu Centrum zaspalo a klíčové lidi si neudrželi.