Hlavní navigace

Názor k článku Ondřej Tomek: Centrum už nemůže stát jenom na zakladatelích od anonym - To samé za předposlední dobu, kdy jsem v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2006 15:30

  anonymní
  To samé za předposlední dobu, kdy jsem v Centru pracoval já. Odešla spousta lidí, a žádný v pohodě. Někteří byli odejiti i za cenu obrovských ztrát (finančních i partnerů). Odchody zaměstnanců a používané metody, to by blyo na román. Mimochodem, spoluzakladatelé byli tři a ne dva....

  Ve firmě jako Centrum (tj. Netcentrum) jsou lidé klíčový "majetek", podle mých poznatků zacházení s nimi, je a byla klíčová slabina firmy.

  Je to asi tím, že vedení uplatňuje agresívní přístup ve všech oblastech. Všichni pro příklad pamatujeme na akvizici Xchatu, že... tedy ne na to jak byla medializována, ale jak ve skutečnosti proběhla a co jí předcházelo.

  Netcentrum je prostě poněkud agresívnější firma a hledají podobné lidi. Většina firem má svou osobitou kulturu, a lidé co tam chtějí pracovat, by k tomu měli přihlížet, a vybrat si firmu s kulturou jež jim vyhovuje. Není to nic špatného, tak prostě tento svět funguje.

  Byl jsem rád, že jsem tam mohl pracovat. Kdysi jsem zažil spoustu překvapujících okamžiků a získal zajímavé informace, a rozhodl se proto odejít, dnes bych to možná posuzoval jinak. Práce tam byla velmi cenná zkušenost, a odešel jsem "na pohodu" :)