Hlavní navigace

Názor k článku Opera zase umí synchronizovat: nejdříve záložky, teď otevřené stránky od Scalex - Jediný důvod, proč se Opera v poslední době...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 5. 2015 8:42

    Scalex

    Jediný důvod, proč se Opera v poslední době trochu snaží, je existence browseru Vivaldi. Operu většina fanoušků - i těch nejloajálnějších - opustila, možná ti nejvěrnější zůstali u zastaralé verze na původním jádře, ale ten, kdo byl zvyklý na skutečný komfort, ho neměl kde najít. Nová Opera ho rozhodně nenabízela, Chrome s Firefoxem se pomocí bambilionu rozšíření dal jakžtakž přizpůsobit, že se staré Opeře alespoň vzdáleně podobal, ale žádná sláva to nebyla.

    Pak přišel Vivaldi a byť je to stále jen ve fázi Technical Preview a mnoho funkcí teprve čeká na implementaci, má to ducha staré Opery mnohem víc, než nová "opravdová" Opera.

    Já osobně jsem Operu, se kterou jsem byl někdy od verze 3 a kterou jsem kdysi používal i v placené verzi, odepsal. Červené óčko jsem pro sebe pohřbil, uronil nostalgickou slzu a smířil se s tím, že brouzdání už nikdy nebude takový skvělý uživatelský zážitek. Naštěstí přišel Jon se svým týmem a s Vivaldim. Svitla naděje, že KONEČNĚ vznikne browser, který ač postavený nad Chromiem, nebude jen padesátou variací na Chrome, ale že se vrátí to všechno, pro co fanoušci staré Opery ten browser tak milovali.