Hlavní navigace

Názor k článku Operátoři a dopravní podnik stále jednají o pokrytí tunelů metra od Filip Jirsák - Pokrytí metra mobilním signálem už je vyzkoušené. Učebna...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 7. 2014 14:07

    Filip Jirsák

    Pokrytí metra mobilním signálem už je vyzkoušené. Učebna se asi nenaplní tisícovkou lidí za 15 sekund. Navíc si představte, že se stovky mobilů připojí k WiFi a začnou se pokoušet stahovat aktualizace programů, notifikace apod. (U Eduroamu se připojí jen ti přihlášení, vy byste chtěl mít otevřenou WiFi.) Aby to vůbec k něčemu bylo, musel by být provoz stejně omezen jen na pár webů města. To je myslím lepší, když ten, kdo chce, může používat datový tarif, kde má limity podle své smlouvy s operátorem.
    Jinak problém v metru s datovým spojením (ať už WiFi nebo GSM) je v tom, že pobyty ve stanicích jsou krátké a režie potřebná na navázání spojení zabírá nezanedbatelnou část doby, kde je dostupný signál. A navíc se na připojování do sítě vrhnou všechna zařízení najednou. Proto je důležité, aby byly pokryté i tunely, aby nedocházelo k tomu neustálému odpojování a připojování.