Hlavní navigace

Názor k článku Padne zítra Internet za oběť hazardu? od honzzz - V USA sice mají různé ne zcela dobré...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 6. 2011 8:26

  honzzz

  V USA sice mají různé ne zcela dobré zákony, ale takto nesmyslný zákon tam pokud vím nemají - tedy zákon, který by třetím stranám ukládal povinnost filtrovat obsah na základě obecných kritérií.

  Uvědomte si, že pokud by zákon prošel v současné podobě, tak to vzhledem k faktu, že reklamy na webech se dnes mění prakticky po každém reloadu a jako třetí strana nikdy nemůžete vědět, co se tam objeví za několik sekund, tak jediným způsobem jak ten zákon dodržet a spolehlivě se ubránit před desetimiliónovou pokutou je blokovat veškerý web s reklamou, která není konrolována subjektem dodržujícím český zákon... čili blokovat 99.9% veškerého webu, včetně té většiny českých webů, která využívá nějaký zahraniční reklamní systém.

  Pokud je mi známo, něco takového nemají ani v Iránu.

  A mimochodem, i tak by se dalo sázet po internetu... pomocí tak triviálního řešení jako je šifrovaný tunel přes nějakou proxy.

  Prostě pokud to má být opatření kvůli hazardu, tak mi to připadá jako léčení puchýře na patě amputací nohy. V mých očích nejhorší návrh zákona od pádu komunismu. Je pro mně naprosto nepochopitelné, že se pod to podepsal někdo jako Jan Farský, kterého jsem si dosud vážil.