Hlavní navigace

Názor k článku Padne zítra Internet za oběť hazardu? od honzzz - Obávám se, že pořád podceňujete dosah toho, o...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 6. 2011 11:50

  honzzz

  Obávám se, že pořád podceňujete dosah toho, o co v návrhu zákona jde.

  Návrh nového zákona klade zodpovědnost na poskytovatele připojení, ne provozovatele gambling webů jako v USA. Většina dnešního internetu je financována reklamou. Reklama je do webů vkládána skripty a neustále se mění - jste-li pouhý poskytovatel připojení, nikdy nemůžete vědět, na co bude reklama, která se objeví při příštím reloadu uživatelova prohlížeče. Zároveň však zodpovídáte za to, aby to nebyla reklama na hazard. Takže pokud se chcete spolehlivě uchránit před desetimiliónovou pokutou, musíte web blokovat... a tohle platí pro téměř všechny weby na světě - jako poskytovatel připojení je totiž prostě nemáte pod kontrolou.

  Rozumíte už co tím chci říct? Tohle je naprosto nesrovnatelné se situací v USA, tady nemluvíme o zákazu sázení na zahraničním webu. Tady mluvíme prakticky o zákazu webu v ČR... ne nějakého konkrétního webu, ale webu jako služby, všech webů - protože dělat to jinak a zároveň spolehlivě dodržovat zákon a být si jistý před pokutou není technicky možné.

  Obávám se, že trh s online hraním a vliv nového zákona na něj, jakkoliv je pro vás zřejmě důležitý, se vůči tomu jejví jako naprosto nepodstatný.

  Samozřejmě že v praxi to dopadne jinak - i když zákon projde, mnozí se prostě spolehnou, že Ústavní soud ho zruší... jestli jste investorem v nějaké zahraniční společnosti provozující nějaké online hraní, třeba ještě žalujete náš stát a dostanete odškodné. A jako hráči vám to bude úplně jedno - prostě si uděláte šifrovaný tunel na váš oblíbený zahraniční herní portál, na finance použijete váš rakouský nebo jaký chcete bankovní účet, který si založíte až zas pojedete do Vídně kupovat levnější hadry, a s minimálním vlivem ČR na světový trh naprosto nepoznáte jakoukoliv změnu.