Hlavní navigace

Názor k článku Palmknihy nabízejí multilicence, neomezenou za dvacetinásobek ceny od Makovec - Do zániku vesmíru si tak nakladatelství snadno vydělá...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 6. 2014 11:47

    Makovec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    Do zániku vesmíru si tak nakladatelství snadno vydělá na doplatek elektřiny koncem roku. Je jistě hloupost myslet u běžných knih na zisk nebo pokrytí nákladů v horizontu dní či týdnů, ale upřímně řečeno kromě zlomků promile celkové produkce (specializovaná odborná iteratura a skutečné bestsellery) je délka toho ocasu celkem lhostejná protože je násobená číslem limitně blízným nule. A pokud by rozumně došlo ke zkrácení copyrightu na pár let což se dříve nebo později stane tak už je to úplná iluze: cokoli by ve skutečnosti mohlo vydělat nenulové peníze (je o to zájem) by bylo k dispozici z jiných zdrojů (stejně jako dneska bez ohledu na copyright).

    PS: Před tisíci lety vznikaly knihy z opravdu jiných důvodů (a byly něčím jiným) než v drtivé většině vznikají dnes - a proto je o ně stále zájem. Médium vás nesmí mýlit. A jak jsem psal o tom copyrightu: jste pro jeho prodloužení na tisíc let?