Hlavní navigace

Názor k článku Palmknihy nabízejí multilicence, neomezenou za dvacetinásobek ceny od A.S. Pergill - Existuje spousta knih, které se vydávají opakovaně +...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 6. 2014 22:35

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Existuje spousta knih, které se vydávají opakovaně + dotisky vydání. Náklady na to, pochopitelně u e-knih odpadají. Pokud jsou nakladatelé idioti a jsou schopni "vyprodat e-book" (prostě ho nejsou schopni prodávat neustále, do uspokojení zájmu trhu), tak je naprosto správné, pokud zkrachují.
  Druhá věc je, že aby se následující vydání v papíru vyplatilo, případně udělání dotisku, tak musí být jasné, že se rozprodají řádově stovky kusů (u nového vydání kolem 500). U e-booku toto odpadá.
  Prostě řada nakladatelů zachází s e-booky jako s papírovými knihami, ještě si na to protlačili nesmyslnou legislativu, která snížila užitnou hodnotu e-booku hluboko pod úroveň papírové knihy, a teď se strašlivě diví, jak mají problémy s odbytem. A cpou tam DRM, které tu užitnou hodnotu sníží až k nule, a současně se diví, že to lidi raději stahují z warez webů.
  Kdo pochopí, že e-book je něco jiného než papírová kniha a má zcela jiné zákonitosti pro zacházení s ní, ten na tom vydělá jak Baťa na konfekční obuvi, když vytlačil z trhu ševce.