Hlavní navigace

Názor k článku Panasonic LDAHV10L27CGE P: Světlo jaké jste z LED žárovky ještě neviděli! od Pamětník - Ano, v minulém století byla doba, kdy 60W...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 11. 2013 11:04

    Pamětník

    Ano, v minulém století byla doba, kdy 60W žárovka byla maximem a 100W zbytečným přepychem. Také víceramenné lustry se šesti, osmi i vice žárovkami bývaly známkou určitého luxusu, ale světla z mnoha 25W žárovek nebylo nic moc a samé 60W žárovky ve velkém lustru byly nadbytečné.

    V dnešní době se snažím najít ekvivalent k tradičním žárovkám, z ekologických i ekonomických důvodů, ale v kategorii přijatelných cen mé hledání není úspěšné. Zkrátka 5W mi nezaručuje tu pohodu, kterou očekávám, ostatně jako bylo málo u 30W tradiční žárovky. Možná mi stárnou oči a hůře osvětlený text se mi obtížněji čte? Za minimum proto osobně považuji žárovky 60W a 75W, nebo jejich rovnocenné moderní žárovky, i když používám převážně bodová svítidla a stropní jen pro prostou orientaci v prostoru.

    Pokud tedy hledám "správné" zdroje světla v domácnosti, musím sahat po těch převážně nejvýkonnějších LED žárovkách a pokud očekávám i příjemnou barvu světla, dostávám se k obtížně akceptovatelným cenám a podle mých zkušeností, bohužel i k podstatně kratší výdrží.