Hlavní navigace

Názor k článku Panasonic LDAHV10L27CGE P: Světlo jaké jste z LED žárovky ještě neviděli! od Daniel Řeháček - To máš svatou pravdu, i když jsem ateista.... Otázka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2013 11:56

  Daniel Řeháček

  To máš svatou pravdu, i když jsem ateista....
  Otázka ale je, až se doprodají klasické i za těch 15.-Kč, zákaz výroby a prodeje bude trvat a klasické žárovky, které jsou už teď označovány kvůli zákazu jako "topítka" neslevní, co potom? I ty "úsporné" na WC, komoru, sklep atd. se nehodí co do zapínání / vypínání - životnosti.
  Taky by mě zajímalo, jak toto řeší majitelé domů, družstva. Co budou dávat na chodby a do sklepů až jim dojdou zásoby žárovek? Kolikrát za den se rozsvítí celý barák, dejme tomu o 7 patrech? V každem patře 3 žárovky, aby se jeden nepřizabil v potmě. 100x ? 500x ?
  Třeba u nás je výtah v "temném" zákoutí, kde si každý musí rozsvítit i v lětě v pravé poledne, jinak se do něho nestrefí. Tím pádem rozsvítí celý dům. 7 pater x 3 žárovky + 3x přízemí + 2x u schránek + 2x suterén. Jak dlouho by vydržely úsporné pri frekvenci X rozsvěcení za den na jejich místě?