Hlavní navigace

Názor k článku Panasonic TX-49DS503: nebudete potřebovat DVB-T2? Pak je to výborná nabídka od Jiří Macich ml. - To já se zase naopak divím, tohle je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 4. 2016 20:58

  Jiří Macich ml.

  To já se zase naopak divím, tohle je cesta zpátky na stromy ;-)

  Ani mně, technologickému nadšenci, by se nechtělo ládovat do každého kusu elektroniky nový firmware přes flash disk.

  Už třeba proto, že se výrobci velmi často neobtěžují vyvěsit na webu s aktualizací přehled změn, takže minimálně do zahájení instalace kolikrát nevím, do čeho jdu. Obecné deklarace opravy chyb, vylepšení kompatibility a podobné mi vážně nestačí.

  Další problém: jak se dozvím o dostupné aktualizaci? Je přece pohodlnější, když mě na ní zařízení samo upozorní a hned nabídne aktualizaci. Off-line to samozřejmě možné není..

  Že někdo přeruší běžící proces aktualizace?! Každý svého štěstí strůjcem. A řekl bych, že tady nemají čisté svědomí ani výrobci, jestliže zařízení je možné v kritickém procesu vypnout jinak než vytažením ze zásuvky.

  Minuta sem, minuta tam, to nikoho nezabije. Najít správný firmware, stáhnout si ho na flash disk, přenést flash disk k televizoru, zapnout televizor a ručně spustit aktualizaci, to zabere více času než samotná automatická aktualizace rovnou z Internetu.

  Nicméně: byl bych pro, aby se automatická instalace dala místo klasického odmítnutí jenom odložit do nejbližšího pokusu vypnout televizor. Něco jako ve Windows instalace těch záplat, které nelze instalovat během práce na počítači.

  Že by uživatel televizor vypnul, ovšem místo okamžitého přechodu do pohotovostního režimu by si těch pár minut instaloval, co je potřeba. A teprve pak se sám vypnul (přešel do pohotovostního režimu). Upřímně řečeno, nevím, jestli už to některý výrobce takhle má. Vy máte jistě větší přehled :-)

  Já to u černé elektroniky viděl akorát u multimediálního centra Asus, ale šlo o pokusnou funkci firmwaru, která se musela aktivovat v nastavení.