Hlavní navigace

Pavel Mucha odejde z Centrum Holdings (doplněno o odmítavé stanovisko Centrum Holdings)

29. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dosavadní šéf Centrum Holdings Pavel Mucha bude muset v nejbližší době skončit. Nespokojenost, která s jeho šéfováním panovala doposud především mezi zaměstnanci, se přenesla už i na majoritního akcionáře fond Warburg Pincus. Ten se údajně dohodl s Pavlem Muchou na odchodu z Centrum Holdings ihned poté, co se najde vhodný kandidát na pozici šéfa tohoto internetového portálu. Hlavním důvodem má být nespokojenost s finančními výsledky a také s některými personálními postupy. Zprávu nám potvrdily…

Dosavadní šéf Centrum Holdings Pavel Mucha bude muset v nejbližší době skončit. Nespokojenost, která s jeho šéfováním panovala doposud především mezi zaměstnanci, se přenesla už i na majoritního akcionáře fond Warburg Pincus. Ten se údajně dohodl s Pavlem Muchou na odchodu z Centrum Holdings ihned poté, co se najde vhodný kandidát na pozici šéfa tohoto internetového portálu. Hlavním důvodem má být nespokojenost s finančními výsledky a také s některými personálními postupy. Zprávu nám potvrdily nezávislé zdroje, oficiální vyjádření nebylo zatím vydáno, až k nám dorazí, zprávu aktualizujeme.

Jedním z údajných hlavních kandidátů na post šéfa Centrum Holdings je i Tomáš Búřil, někdejší obchodní šéf Seznamu a nynější obchodní ředitel Centrum Holdings, s ním zatím ale dohoda nebyla uzavřena a podle našich informací se hledá dále. Jelikož finanční situace Centrum Holdings není podle některých zdrojů zcela nejlepší a v zisku je snad jen slovenská pobočka, půjde o hledání člověka na hodně horkou židli. Po odchodu Davida Háce je to další rezignace z vyššího postu v krátké době.

Aktualizace, 29. září 2009, 21:15:

Jiří Hájek, ředitel komunikace Centrum Holdings: 

„Je škoda, že dostáváme prostor pro naše vyjádření až poté co text vyšel. Obsah textu důrazně dementujeme.“

Sarah Gestetner Warburg Pincus spokeperson:

KL22 hlasovani

„Warburg Pincus remains a supportive, long term shareholder in Centrum. We have the financial resources to continue to support the company's growth plan and will support the management team in implementing Centrum's stra­tegy.“

Rozhovor s Pavlem Muchou při jeho nástupu jsme přinesli na Lupě: Pavel Mucha: v Centru začínám s čistým stolem.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.