Hlavní navigace

Názor k článku PaySec po třech měsících: je už bezpečnější? od Jiří Macich - Souhlasím s Vámi, ale to je trochu širší...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2008 18:33

  Jiří Macich
  Souhlasím s Vámi, ale to je trochu širší téma než jen ochrana internetového bankovnictví. Řada ochranných prvků v IT je nastavena tak, aby zachránila to, co uživatel pokazil. Antivir chrání uživatele před souborem naha-kucharova.exe, který si sám stáhl a spustil.

  Banky by jako součást komfortu měly být schopné uchránit klienty i před jejich vlastní neznalostí, důvěřivostí a hloupostí. Samozřejmě, že pro někoho už to může být přílišný luxus - uživatel přece vyzradil heslo, tak ať si nese následky.

  Ale to máte jako s některými seniory, kteří si taky do bytu pustí kde koho, ukážou mu celoživotní úspory a pak jsou večer ve zprávách jako oběti krádeže. Některé lidi prostě nenaučíte chovat se bezpečně a zodpovědně.

  Tady už je ale i v zájmu banky připravit pro takové případy pojistky. Už třeba jen kvůli medializaci, kdy pak třeba média vypustí informaci "klientům banky XYZ někdo vyluxoval účty". Byť je to díky "spolupráci" klientů s podvodníky, pro banku XYZ to určitě nebude pozitivní medializace.