Hlavní navigace

Názor k článku Peer to peer sítě od A do Z: Direct Connect od Jaromír Adámek - Co si takhle rozjet vlastní HUB :) ?...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 8. 2008 7:46

  Jaromír Adámek
  Co si takhle rozjet vlastní HUB :) ? Jaká je legislativní stránka u nás v ČR?

  Jestli se mají vyskytovat na HUBu erotické materiály, nemají mít na něj přístup nezletilí Stačí jen úvodní hlášení o nutnosti mít nad 18 let a nebo je to nedostatečné opatření?

  Věci typu zoo a dětská pornografie jsou ze zákona zakázany úplně v ČR, tedy uživatelé sdílející toto např. z Holandska musí být, nejlépe automaticky, odpojováni.

  A co provoz samotného HUBu vzhledem k distribuci software, filmů a hudby pod licencí, kde dochází k jejímu porušení? Je za ně zodpovědný majitel HUBu, když přes něj přenos fyzicky nejde, ale vlastně dává lidem prostředek, aby případný nelegální materiál našli a kontaktovali se mezi sebou, je to samo o sobě porušením zákona, i když je v podmínkách HUBu, že se tyto materiály nesmí sdílet?

  DC bylo vždy takové malé podsvětí, na kterém se daly najít lokální věci, po připojení na místní HUBy. Myslím, že zájem o něj není zejména proto, že není jeden centrální bod, kterým by se dala celá síť zrušit, ale každý HUB jede sám za sebe, tedy by bylo nutné zažalovat každý jednotlivý HUB, ve všech státech světa, což není možné.

  Pokud ale vím, tak došlo už k hromadnému stáhnutí seznamů sdílení, jejich předání policii, která pak zabavila počítače a v případě, že tam našla nelegální materiál z toho vyvodila nějaké závěry, ale byla někdy akce proti samotnému HUBu, a je vůbec taková akce z hlediska policie možná (legislativně), a nebo ne?