Hlavní navigace

Názor k článku Pět služeb na streaming hudby: jakou nabízejí kvalitu a kolik spolknou dat? od klapaciuss - Testoval jsem zvukovou kvalitu Spotify a Google Play...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 1. 2014 10:19

    klapaciuss (neregistrovaný) ---.70.broadband6.iol.cz

    Testoval jsem zvukovou kvalitu Spotify a Google Play Music All Access (česky se placená služba jmenuje Naplno) přes kvalitní hifi aparaturu, digitální propojení a Air Play. Google vychází zvukově slyšitelně lépe, Spotify má zvuk ploší bez prostorové perspektivy. Rozdíl na hifi aparatuře při poslechu přes repro je pro náročného uživatele podstatný, ale při poslechu z mobilu přes sluchátka to bude pro většinu uživatelů asi jedno.
    .
    Z absolutního hlediska je kvalita zvuku u Google Play překvapivě vysoká a to jak při offline přehrávání tak při streamování s kvalitou nastavenou jako "Vysoká". Vzhledem k tomu, že nabídka hudby zahrnuje 90% toho, co by člověk potřeboval, se pomalu stává udržování vlastního hudebního archívu jako bezpředmětné. Vyšší zvukovou kvalita by člověk potřeboval snad jen u symfonické hudby a to ještě za předpokladu špičkové aparatury a akusticky upravené místnosti. Rozdíly oproti nekomprimované hudbě sice jsou slyšet jasně, ale ve většině případů nemají vliv na celkový dojem posluchače z poslechu. Pokud tedy poslouchá hudbu a ne zvuk.