Hlavní navigace

Názor k článku Peter Jančárik (Konspiratori.sk): S filtrováním konspiračních webů Česku rádi pomůžeme od mar - Pracuji pro jednoho z nejvěších zadavatelů (stovky milionů...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 8. 2017 20:15

  mar (neregistrovaný) 46.167.246.---

  Pracuji pro jednoho z nejvěších zadavatelů (stovky milionů do reklamy) v ČR na pozici, která má co dočinění právě se zadáváním a vyhodnocováním úspěšnosti.

  První věc, která mě poslední dobou překvapila, jak mi neustále do mailu chodí naříkání od udavačů, že tady nebo tamhle inzerujeme, a že ten web je konspirační, proruský, lživý apod. Ten tlak opravdu vzrůstá a dost mě sere. Například píší o ac24 nebo parlamentnilisty. Když si ty lidi proklepnu, tak se většinou jedná o nějaké levicové aktivisty nebo anonymy. Když si projdu ty weby, tak na nich nic závadného samozřejmě kromě toho, že píšou jinak není a hlavně opravdu nemám čas procházet weby, když jim google umožnil na jejich stránkách inzerovat. Drtivá většina stránek je na tom seznamu prostě jen proto, že píše nějak jinak o uprchlících. Pro naši firmu je důležité hlavně, aby nešlo o 100% nějaký konspirační web, případně zobrazování, vyzívání k násilí nebo zobrazování sexu. Fakenews najdu jinak občas úplně všude od lupa po novinky.cz.

  Udělal jsem si schválně i analýzu ze seznamu těch stránek, kde jsem se podíval, jak je/bude inzerování na těch webech úspěšné z pohledu byznysu a zacílení. Zjistil jsem, že u stránek ze seznamu konspiratori.sk a používající google prostředí, je konverze vyšší než u jiných stránek dokonce v průměru o 9%, ale především je o 16% (!!!¨) vyšší u cílové skupiny muži 18-35let, která je jinak velmi složitá na oslovení. Takže blbost odcházet už jen z toho důvodu.

  A ještě jedna pointa, 3 agentury, které se pod ten seznam podepsali, nás oslovili, jestli s nima nechceme spolupracovat, že jsou strašně fajn a umí dělat správně byznys. Jestli jsou tak špatní, že použijí podobnou stránku jako výchozí bod a ještě na tom participují, tak o profesionalitě mám jiné představy. Nemluvně o lidech, který ten seznam sestavují.

  Jinak co vím, tak do toho zamítání výtěžků z reklam začal šlapat hlavně Google, kvůli socialistům z EU, takže některé weby prostě odstřihne nebo ani nepustí do jejich systému, což je z mého pohledu špatně, jak z obchodního, tak i morálního. Osobně mě právě tohle docela přesvědčilo o hledání nějak časově vhodných alternativ pro zadávání reklam i mimo tenhle systém.