Hlavní navigace

Názor k článku Peter Jančárik (Konspiratori.sk): S filtrováním konspiračních webů Česku rádi pomůžeme od A.S. Pergill - Jak se tomu bránit? 1. Je možné se nařčení...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 8. 2017 9:24

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Jak se tomu bránit?

  1. Je možné se nařčení ze strany konspiratori.sk bránit soudní cestou. Nejde jen o nějaký ušlý zisk, ale i o újmu na cti. Výhodou pro žalujícího je, že pomluva ze strany obžalovaného webu je jasně prokazatelná (zařadil žalující web do svého "seznamu"), zatímco obhajoba bude mít velice těžkou pozici, protože by musela prokázat vědomé lži ve zpravodajství (většina zmíněných webů uveřejňuje komentáře, které jsou jednoznačně dány jako subjektivní názor komentujícího).
  Vzhledem k ambicím daného webu by mohl jeden z poškozených vysoudit statisíce i vyšší částku (Britské Listy nedávno platily za pomluvy částku v desítkách tisíc, a to s odůvodněním ze strany soudu, že se jedná o "bezvýznamný web", alespoň podle informace na Novinky.cz). Faktem je, že po pár prohraných soudech by konspiratori.sk měli jiné starosti (jako např. rusky hovořící odborníky na vymáhání dluhů).

  2. Je možné tlačit na zadavatele inzerce bojkotem jejich zboží.
  Účelem firmy je vydělávat peníze, nikoli dělat propagandu pod taktovkou nějakých cenzorů, ať už rudých nebo hnědých (ono je to v podstatě to samé, opravdu nehodlám spekulovat, mají-li konspiratori.sk blíž ke komunistické nebo nacistické cenzuře). Pokud bude pokles prodeje (nebo nenárůst) doprovázen příjmem majlů ve stylu "ztratili jste zákazníka, protože podporujete totalitní cenzorské praktiky", tak z toho alespoň část firem vycouvá a význam "antikonspiračního" webu půjde dolů.