Hlavní navigace

Názor k článku Peter Jančárik (Konspiratori.sk): S filtrováním konspiračních webů Česku rádi pomůžeme od A.S. Pergill - ad 1 a 3 Problém je, pokud takováto...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 8. 2017 9:38

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  ad 1 a 3 Problém je, pokud takováto "opominutí potenciálně nezajímavých věcí" zcela jednoznačně někam politicky směřují:
  - Ta debata ve Velké Británii o GMO a spol. rozhodně nebyla nezajímavá a u nás se spousta lidí (zejména odborníků v biomedicínských a technických oborech) staví negativně k restrikcím EU na tomto poli a většinou jsou tyto články (tam, kde je povolena diskuse) bohatě diskutovány.
  - Pominutí výsledků voleb v Indonésii mělo zřejmě ten kontext, že se ve státě, který proislamističtí agitátoři prohlašují za vzor tolerantní islámské společnosti, dostali k moci islámističtí fundamentalisté a vyhlašují ultraradikální zákony, srovnatelné s poměry v Saúdské Arábii, Íránu a podobných zrůdostátech.
  V obou případech by tedy věcná a správná informace oponovala lživému obrazu světa, který zde vytváří levice a ultralevice. A, naštěstí, existují alternativní weby, které ji přinesly, takže kdo je sleduje, je v obraze. A proto také ta komunistická nenávist vůči těmto webům a snaha je zlikvidovat i za cenu porušení ústavy.

  ad 4. Existuje studie, podle níž je významným faktorem, utvářejícím postoj k hoaxu o lidmi způsobeném globálním oteplování politická orientace. Levičáci a ultralevičáci plédují pro tento hoax, normální a pravicověji orientovaní mu oponují. Jistě je zde i propast mezi reálnou vědou (vědeckotechnické a biomedicínské obory) a bezcennými blábolismy typu "humanitních studií"