Hlavní navigace

Názor k článku Peter Jančárik (Konspiratori.sk): S filtrováním konspiračních webů Česku rádi pomůžeme od A.S. Pergill - Problém je, že rozdělení na pravici a levici...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 8. 2017 17:04

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Problém je, že rozdělení na pravici a levici vzniklo v dobách, kdy nějaká politologie dávno ještě neexistovala (a celá desetiletí poté o ní nebylo ani vidu a slechu). Tudíž na identifikaci levice - pravice politologii nepotřebuji. Ona v podstatě stačí ekonomika v níž jsem, byť ve speciálním podoboru, habilitoval. A ekonomika, pokud se dělá poctivě, visí na matematických statistikách, modelování a podobných exaktních či k exaktnosti proximujících procedurách, ne na ideologickém blábolení.

  Některá alternativní média se o té Indonézii zmínila (a z nich to vím i já), právě v souvislostech, které jsem výše uvedl, takže šlo o účelové mlčení části médií, nikoli o povšechný nezájem (a zcela jistě je to velmi zajímavá informace pro populaci, v níž podle průzkumů dominují obavy z islamistů).

  Boj proti "rozdělování společnosti" vedli vždy političtí extrémisté spojení s totalitním režimem. Bylo to (pokud nechceme chodit do vzdálenější minulosti) např. Národní souručenství za dob protektorátu, nebo Národní Fronta za komunistů.
  S konstruktivní dohodou naprosto souhlasím, nicméně konstruktivní dohoda a lhaní spojené s cenzurou informací, které lháře usvědčují ze lží, nemají prakticky žádný průnik.
  Podmínkou skutečné konstruktivní dohodÿ je zaříznutí jakéhokoli náznaku cenzury.
  V opačném případě se může stát, že se bude za "hlas národa" vydávat pár ultralevicových extrémistů, placených bůhví kým (zoufale postrádáme zákon, jaký mají přes 60 let v USA a několik let v Rusku, podle něhož musejí NGO uvádět své zahraniční sponzory v každém svém materiálu), a propast mezi nimi a normálními lidmi se ještě dále prohloubí.
  Druhou věcí je, že pokud se společnost zbaví lhářů, manipulátorů a nepřátelských agentů (což jsou všechno lidé blízcí bojovníkům proti "konspiračním webům"), kteří jí jen podrážejí nohy a vrážejí kudlu do zad, tak bude pochopitelně silnější a akceschopnější i v menším počtu.