Hlavní navigace

Názory k článku Peter Morávek (Softec): Reálné příklady IoT leží na stole, trh začnou měnit příští rok

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2016 18:41

  Tyčkin (neregistrovaný) ---.34.broadband3.iol.cz

  Ten příklad s tekoucí vodou je ideální - hezky se to poslouchá, ale ona je tu taky obrácená stránka věci - prakticky všechno je z bezpečnostního hlediska děravé, takže vám tu vodu na dálku taky může někdo spustit, to samé se týká topení, světel, oken, žaluzií, teploty v ledničce, mikrovlnky, televize, zkrátka všeho co je online, včetně uzamčení celého domu/bytu - nádherná přestava chytré domácnosti budoucnosti :-)

 • 9. 10. 2016 22:27

  adx (neregistrovaný) 79.98.72.---

  Hoši z IT světa si zvykli na v jiných oborech podnikání nevídané privilegium a to, že prakticky nejsou zodpovědní za kvalitu svých produktů. A to včetně bezpečnostních chyb.

  A teď by s tímhle přístupem chtěli dělat věci, jejchž nefunkčnost má horší dopady, než nějaké zamernuté programy v notebooku. Kdo má v hlavě rozum, ten si to do domu nepustí. Nemyslím různé hračky od domácích bastlířů na zalévání kvítek a pod. Ale masovou produkci od korporací, kde je zákonem snižovat kvalitu na samé dno z důvodů maximalizace zisků.

  Viz např. situace v domácích routerech. Jsou sice báječně levné, ale vznikají z nich značně velké botnety.

  Dokud nepřijde nějaký nový ekonomický model, který by postihoval firmy produkující šunty, situace se nezlepší. A IOT bude neustále jen zadveřmi, jako je už asi deset let.

 • 9. 10. 2016 8:01

  Qwe (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Tak urcite, ale stejny argument muzeme vzdy a vsude rikat u vsech prikladu

  Jinak i ja jsem zvedavy na prvni malery tohoto prikladu , ktery jste nadhodil..

  (Jenze bezne se o nich nikde nedocteme, zustanou bud ve slozkach policie nebo je bude vedet jen majitel bytu/domu/firmy a informovat o nich ligicky nebude..)

 • 12. 10. 2016 11:16

  O'pruz (neregistrovaný) ---.63.broadband11.iol.cz

  Jej, to se to pěkně četlo. Již vidím ty "Reálné příklady IoT leží na stole". Dokonce se škodolibosti vidím jak se jejich autor, při drobných poruchách, snaží obcházet s pořádnou palicí a pořádnými poctivými ranami umlčet jejich IoT projev. Jo jo, odtrženost od reality je ve finančním světě obrovská. Jen tak dál budovatelé.