Hlavní navigace

Názor k článku Peter Todd: Bitcoin je absolutně neškálovatelný, to ale není velký problém od anonym - Mezi běžné lidi počítám technicky vzdělané, kteří se...

 • 8. 10. 2019 22:07

  bez přezdívky

  Mezi běžné lidi počítám technicky vzdělané, kteří se v technologiích orientují, ale třeba kvůli rodině nechtějí emigrovat, nebo rodinný byznys je těžké prodat a začít jinde od nuly.
  Dnešní nejjednodušší účel Bitcoinu je státem nezabavitelná hodnota, která je dost atraktivní pro miliony lidí a neplánují tím platit běžný nákup, ikdyž poplatky jsou za posledního půl roku tak nízké, že každá jednoduchá platba za minimálně 1 sat/B by prošla do několika dní (cena cca 0,3kč). A nejdražší pro další blok byla cca 50kč.
  Už jen to z Bitcoinu dělá unikátní prostředek a proto se tak často přirovnává ke zlatu, kde ale nejsou 3% poplatky za odkup a též cihličky se riskatně vyvážejí nebo dělí na menší částky.
  To, že ještě chybí pohodlná infrastruktura aspoň trochu podobná platbám kartou před 20 lety je do jisté míry otázka času.

  Další důvody proč použít Bitcoin je jednodušší cesta jak v daném státě obejít kontrolu, za co daný člověk utrácí. Běžné u nás není legální jinde a naopak. Neboli tolik svobody jako v roce 1990 už asi nikdy mít nebudeme, ikdyž finančí svoboda dnes přináší více možností, než všeobecná chudoba před 29lety.