Hlavní navigace

Názor k článku Petr Dvořák, ČT: Díky DVB-T2 budeme moci v HD uvést i ČT 24, ČT :D a ČT art od Technik - "Z toho si nic nedělej, u nás jsme...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 7. 2016 18:30

  Technik

  "Z toho si nic nedělej, u nás jsme si tím při tehdejším spuštění Slavonína prošli taky. Taky se to ze začátku "šušnilo" pouze jedním směrem a to pouze na město, ostatní strany nic. Teprve po velké kritice se uráčili ten AS vyměnit."

  Na tuto konstrukci jsi Rozsíval přišel kde? Nebo ti ji nějaký opilý strejc vykládal večer v hospodě? Ze Slavonína se zpočátku vysílalo do směrové antény tvořené AJ Sira, orientované na město Olomouc. Bylo to z toho důvodu, že vysílací síť MPXu4 bylo potřeba spustit v nějakých pevně daných termínech určených ČTÚ a postupně dle přesně stanovených podmínek pokrytí rozšiřovat! A hlavní důvod proč se nejen v OL, ale i v HK, JIH a dalších lokalitách použilo toto řešení byl ten (aby ty termíny byly dodrženy), že vysílací technologie se nedá koupit někde v krámě jako houska, ale je potřeba ji u výrobce objednat a její dodání není ze dne na den!!!! To není jako když si Rozsíval jde večer koupit do smíšeného krámu někde na venkově láhev alkoholu, takto to opravdu v naší branži nefunguje! Až došla objednaná vysílací anténa (pro Slavonín,ale i jiné kóty) to byla Sira UTV11/4, tak se nainstalovala a pokrytí se (díky tomu, že tato anténa je všesměrová) znatelně zlepšilo!

  Rozhodně tato výměna AS neproběhla na základě nějakých stížností, ale vše bylo předem přesně (doslova na hodiny) rozplánováno!

  Proč se vyjadřuješ k něčemu o čem nic nevíš a ŠÍŘÍŠ FÁMY? Jis stejný jako jeden šmidlal z ML, který taky ničemu nerozumí, ale vše komentuje!!!!