Hlavní navigace

Názor k článku Petr Janošík, Ondřej Machek (Smartlook): Hledáme v datech, co je skutečně důležité od Pavel Dohnálek - Před pěti lety se takovému softwaru říkalo keyloggery...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 3. 2019 9:14

    Pavel Dohnálek

    Před pěti lety se takovému softwaru říkalo keyloggery a obecně malware... Ačkoli lidem ze Smartlooku přeji, ať dělají, co je baví, a daří se jim v tom, jejich produkt je dle mého názoru VYSOCE přes čáru. Invaze do soukromí v tom největším extrému. Chybí snad už jen záznam zvuku z mikrofonu a obrazu z kamery, aby věděli, co u toho ten uživatel říká a jak se u toho tváří (a to vlastně ani nikdo neřekl, že tam takové funkce nejsou...).

    Je to totéž, jako kdyby si člověk koupil auto, které pak sbírá a posílá výrobci informace o tom, kam řidič jezdí, kdy, jakým stylem jízdy, co poslouchá za hudbu, co konkrétně vozí v kufru a v jakém množství, koho na cesty přibírá a kam ho veze... Vždyť Smartlook a obdobné projekty je snadné vyhodnotit nejen jako nemorální, ale jako naprosto nepřípustné. A to ještě veřejně přiznali, že toto nahrané soukromí ani nešifrují end-to-end.