Hlavní navigace

Názor k článku Petr Slováček (O2): Vectoring už umíme, xDSL můžeme příští rok zrychlit o 80 % od M.Motyčka - Platba za využití internetu podle vytížení dává smysl,pokud...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 6. 2014 22:14

  M.Motyčka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Platba za využití internetu podle vytížení dává smysl,pokud mám možnost toto vytížení jako uživatel ovlivnit. Ano, nemusím koukat na filmy (ani na ty hambaté :-) ) ale když se jen připojím na stránky jakýchkoliv novin, magazínu a vlastně kamkoliv, valí se na mne kvanta multimediální a obrazové reklamy, která zabere v objemu stahovaných dat mnohem více, než informace samotné.
  Čili, pokud se podívám kamkoliv (myslím jakékoliv www stránky), tak:
  a) automaticky akceptuji (jako průměrný uživatel) onu reklamu abych se dostal k obsahu který chci, ale nikdo mi nenahradí to množství vynuceně stažených dat,za které tak v podstatě "platím" 2x. Jendou provozovateli www stránek a podruhé ISP který si je započítá do datového tarifu.
  Tady ale pokulhává to srovnání s telefonem,protože pokud mi někdo zavolá s nabídkou toho nejbáječnějšího čehokoliv tak ten hovor mohu odmítnout,ale i když ne, tak jej neplatím.