Hlavní navigace

Názor k článku Philips 241P6VPJKEB: příjemně matné Ultra HD s výborným resamplováním od Pamětník - Nemám příležitost, jako recenzent, na vlastní oči porovnat...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2016 8:45

    Pamětník

    Nemám příležitost, jako recenzent, na vlastní oči porovnat zrakový dojem z rozdílu mezi monitorem Full HD a Ultra HD o stejné úhlopříčce. Sám používám doma Full HD monitor 24' k NB s obrazovým výstupem 1920x1080 a jsem s ním opticky spokojen. Je ale pravdou, že v této sestavě na filmy nekoukám, to si nechávám na větší Full HD TV, kde mi vyhovuje i větší pozorovací vzdálenost, při které si mohu udělat větší pohodlí a nemusím sedět na židli blízko před relativně malým monitorem.

    Trochu nerozumím výtce k provedení nohy monitoru a postupu při jeho přetáčení. Zde přece platí zákony geometrie a otáčení čistě přes úhlopříčku by nutně vyžadovalo větší prostor. Proto nutnost naklopení považuji za přijatelný kompromis k tomu, aby při horizontální poloze vršek nohy nepřečníval nad monitorem ještě více. Dále je málo pravděpodobné, že uživatel denně několikrát mění orientaci monitoru, aby bylo pro něj nepříjemností, že nelze otáčet monitor jediným pohybem.