Hlavní navigace

Pilulka bratří Kasů získala desítky milionů, bude otevírat kamenné pobočky

David Slížek

Zakladatelé skupiny firem kolem online lékárny Pilulka chtějí investici použít na vybudování maloobchodní sítě. Dál zůstávají majoritními vlastníky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za investici „v řádu desítek milionů korun“ Petr a Martin Kasové prodali 16,7 % minoritní podíl ve skupině firem kolem Piluka.cz. Novým podílníkem je investiční firma Wood & Company Financial Services, informoval Martin Kasa v tiskové zprávě. Holding zároveň navýšil základní kapitál.

Skupina sestává z pěti firem: zastřešující akciovky Pilulka Lékárny a.s. provozující kamenné lékárny, firmy Piluka Distribuce, která je farmaceutickým distributorem a řídí e-shopy Pilulka.cz a Pilulka.sk, společností CoPharm a Top Farma, které v České republice a na Slovensku spravují sdružení nezávislých lékáren a provozují systém na správu dodávek farmaceutického zboží do nemocnic. A společnosti Pharm Delivery, která se zaměřuje na dodávky zdravotnického materiálu do domácností.

Pilulka.cz loňský rok končila s 81 partnerskými lékárnami a pro doručování zboží začala využívat i výdejní místa Zásilkovny. Na konci roku se měsíční obrat internetové lékárny vyšplhal na 10,5 milionů Kč, letos se firma chce dostat na trojnásobek. Přímé tržby skupiny mají v roce 2015 dosáhnout řádu stovek milionů korun.

KL-tip-hlasovani2019

„V následujících letech se chceme zaměřit na vybudování husté maloobchodní sítě růžových lékáren Pilulka, být jedničkou v internetovém lékárenství v Čechách i na Slovensku a koordinovat významnou část distribuce léčiv do nezávislých lékáren a nemocnic,“ nastiňuje plány skupiny Martin Kasa.

Současnou investicí to podle něj nekončí, Pilulka hledá další peníze. „V budoucnu počítáme s dalším kolem investic,“ dodává Kasa.