Hlavní navigace

Názor k článku Placený obsah: Murdochova opožděná evoluce od BLEK. - Podle mě by takové placení za obsah mělo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2009 13:20

  BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
  Podle mě by takové placení za obsah mělo smysl, kdyby to bylo skutečně jednoduše udělané, typu: vlezu na stránku, otázka "chceš zaplatit 3Kč autorovi za článek", kliknu na "Ano", z účtu mi to samo strhne peníze a čtu článek.

  Jenže takové technické řešení není. Všechna řešení po tobě chtějí nějakou registraci. Na weby vyžadující registraci nelezu i když je ta registrace zadarmo. Vyplnit jméno/heslo/email/captcha, zapsat si někam heslo, přečíst si podmínky, potvrdit to, čekat než mi emailem dojde nějaká zpráva, vzít link z té zprávy a dokončit registraci --- toto všechno trvá mnohdy dýl než nalezení informace v daném článku. Zvlášť, pokud se jedná o zpravodajství, tam si může člověk zadat klíčová slova dané události do google a nalezne o ní volně dostupný článek rychleji než kdyby procházel registrací.

  Kdyby někdo udělal opravdu jednoduchý systém na placení za obsah, pak proč ne. Ale musel by to být systém centrální (jen jednou se zaregistruješ) fungující na všech webech, musel by fungovat na všech počítačích, i ve škole, kde se studenti u počítače střídají nebo v zaměstnání, kde jsou počítače centrálně spravované a nedá se na ně nic nainstalovat. A musel by být jednoduše pochopitelný, aby člověk před každým zaplacením nemusel číst obchodní podmínky, kolik platí, za co a na jak dlouho.

  Nějaké nabídky typu "za $10 všechny články ze zpravodajského serveru za měsíc" jsou úplně zcestné. Lidé browsí internetem přes odkazy a na daný server během měsíce už asi nikdy nevrátí. A jen registrace a čtení těch obchodních podmínek sežere víc času (=peněz) než kolik by člověk byl ochoten za jeden článek zaplatit.