User nepomůže - i přes něj jsem si natáhl ve škole do flešky nějaký svinstvo a doma do počítače. Dalo mi pěkně zabrat se toho zbavit. Avast a ani AVG to v té době ještě nedetekovalo.
Pro ochranu vlastní flashky teoreticky stačí v kořeni vytvořit složku jménem autorun.inf. (do té doby, než se viry naučí tuto složku odmazat, aby mohly vytvořit stejnojmenný soubor...)
Vzdyt hlavni ucel autorunu je prece instalace softwaru z readonly medii z opticke mechaniky. Tam ma smysl. Ale ne u vymennych disku, ktere jsou vyuzivany prevazne pouzivane na prenaseni dat. Napr na zobrazeni fotografii nebo prehrati filmu ci pisnicek umistenych na vymmenem disku prece neni nutne vykonavat nejaky kod z onoho media.
A pritom by stacilo jinak defaultne nastavit jeden jediny bit v jednom jedinem cislu ulozenem kdesi hluboko v registrech, ktery pres bitovou masku urcuje, pro jake typy medii se autorun spousti. Bohuzel, stejne jako v mnoha predeslych pripadech, i tohle je priklad microsofti tendence nadrazovat snadnost obvladani nad bezpecnoasti, ktera se zacla menit teprve s nastupem Windows Vista.
...že by starý známý "rootkit" Starforce...ups, omluva, řešení pro profesionální ochranu programů distribuovaných na discích (CD, DVD, CD-R, DVD-R) proti nezákonnému použití, průmyslovému nebo domácímu kopírování, profesionálnímu crackování a reverznímu inženýrství.....snahy diverzantů zhatí naši vepři boubelatí...
Pres USB jsem chytl nejaky rootkit.. zatim mi jej nic nedetekovalo.. ale vim ze je tam.. pocitac se chova divne, nect z CD (hlasi ze je prazdne), pri vypnuti hlasi ze je CD spatne naformatovane...)