Hlavní navigace

Názor k článku Podivné pozadí mikroplateb i-plus od noname - <offtopic> je mi smutno, že je vám třicet a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2004 13:25

  noname (neregistrovaný)
  <offtopic>
  je mi smutno, že je vám třicet a přesto jste to ještě nepochopil.
  Jak jsem psal - efektivitu hodnotit nelze, ta nezáleží ani tak na systému, jako na lidech, nicméně potírání kriminality (vyjma ekonomické) je u nás na velmi dobré úrovni, bohužel nefungují dostatečně dobře soudy a nemáme kvalitní ekonomickou kriminálku. Ale to není chyba systému jako celku ale několika zákonů a hlavně toho, že všichni politici a soudci vyrostli a dlouho žili za komunismu a protože za komunismu se na práva nedalo dostat jinak než z hodně komunistické rodiny, tak ten komunismus je hlouběji v jejich srdcích. Bude trvat ještě dvě generace než tohle všechno pomře.
  A to že počet lidí ve vězení nemá vliv na kriminalitu - to je jednoduché, zeptejte se psychologů - to jestli má člověk sklony ke kriminalitě není otázkou počtu vězení, ale záleží na výchově a životní situaci (a částečně na vrozených dispozicích). Můžete ale systémově omezit některé zločiny - recidiva (třikrát a dost), zločiny mladistvích (snížení věku, převýchova atd.) atd. Neznamenáto, že by se zločici neměli zavírat do vězení, protože stejně kriminality neubývá.
  Stát versus deštník je demagogie, hlavně tady nikdo netvrdí, že je potřeba stát - jsou potřeba ty čtyři pilíře a kdyby to fungovalo na úrovni světa, bylo by to dobré (levnější), jenže to je hudba budoucnosti (už vidím jak se čína spojí s amerikou pod jeden systém), nicméně to k tomu pomalu směřuje (evropská unie, spojené státy, přípravy "jihoamerické unie" atd.)
  k poslednímu - velmi bych uvítal, kdybyste své plky nadále šířil někde jinde než na technickém serveru u článku se kterým to naprosto nesouvisí. Mohlo by to totiž znamenat, že se moderované diskuse budou muset kvůli podobným offtopic diskusím zavést i tady (tímto z tohoto důvodu končím tuto polemiku, můžete ji přesunout jinam)
  </offtopic>