Hlavní navigace

Názor k článku Polemika: jsou datové schránky drahá zbytečnost? od Jiří Donát - Elektronický podpis nutil uživatele, aby šel osobně na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2009 12:11

  Jiří Donát
  Elektronický podpis nutil uživatele, aby šel osobně na úřad, který jej vydává, aby si jej koupil, aby průběžně platil za jeho používání a aby na ten úřad chodil pravidelně a obnovoval si jej. Nic z toho mé řešení nevyžaduje.

  Posílání koruny přes elektronické bankovnictví je jednodušší než cesta s doporučeným dopisem odpoledne na poštu plnou lidí.

  A já ani žádné konkrétní řešení neprosazuji.
  Smyslem článku bylo podívat se na problém z jiného pohledu a ukázat, že místo vývoje specifického systému by bylo možné nastavit komunikaci tak, aby využívala to, co již existuje.

  Máte pravdu v tom, že navrhuji alternativu k elektronickému podpisu. Povšimněte si ale, že DS jsou také alternativou k elektronickému podpisu - řeší stejné problémy jako elektronický podpis. Kdyby se elektronický podpis prosadil, DS by nebyly zapotřebí. Já jsem chtěl poukázat na to, že možných alternativ k elektronickému podpisu je víc a některé jsou i velmi jednoduché. Mnohem jednodušší než DS.