Hlavní navigace

Názor k článku Polemika: jsou datové schránky drahá zbytečnost? od Martin - Především bych chtěl poděkovat za dobrý článek, ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2009 12:23

  Martin (neregistrovaný) ---.remixhost.net
  Především bych chtěl poděkovat za dobrý článek, ve většině má autor pravdu. Se zájmem jsem si přečetl i reakce diskutujících a děsím se některých argumentů. Máme uzákoněno doručení fikcí, takže už státu může být jedno, co doručeno bylo a co ne. Kontrola zcela odpadá..

  A zmiňované termíny? Copak záleží na tom, zda NĚCO doručím státu do 14 nebo 16 dnů? Včera běžela v televizních zprávách reportáž o tom, že stát přestane tolerovat platby DPH 25. v měsíci, že máme platit o něco dřív. Copak si na tom stát něco vezme? Copak má šanci na korunovém penále něco získat? Copak ti úředníci nemají nic užitečného na práci?

  Jeden příklad, že to jde: Kamarád, co mě ve státech vezl z letiště, dostal $20 pokutu za rychlost. Ale neplatí se strážníkovi (možná korupce?), ten jen vypíše lístek. Zaplaťte tam a tam, tehdy a tehdy. Pokud ale zaplatíte na elektronicky na stránkách http://neco s variabilním symbolem předtištěném na lístku, bude to od 20% levnější.

  Co brání, kromě tuposti úředníků, aplikovat podobný princip do naší praxe? Chybí nám dobrá vůle..