Hlavní navigace

Názor k článku Polemika: jsou datové schránky drahá zbytečnost? od Karel Novotný - 1) nenutí. Funguje i na OS linux (testoval...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 10. 2009 22:23

    Karel Novotný
    1) nenutí. Funguje i na OS linux (testoval jsem Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva). Předpokládám, že na Mac to bude obdobné, wine tam je také.
    2) všechny zprávy, které dojdou do/odejdou z úřadů jsou uchovávány v elektronických spisových službách. Tedy celá historie existuje a na jakémkoli CzechPointu (pokud je ochotná obsluha) si můžete historii nechat vytisknout/uložit na médium. Zajímalo by mě, kde jste přišel na to, že je celý projekt postaven na nekvalitních algoritmech. Máte snad to privilégium, že jste nahlédl do zdrojových souborů ?
    3) Důvěryhodná certifikační autorita v podstatě neexistuje. Pokud řeknete, že VeriSign je DCA (jako že je ve všech prohlížečích a dalších tak braná), tak důvěřujete nějaké firmě o které určitě víte, kde sídlí, jací lidé v ní figurujou atp. Certifikát vydaný ČP je ukotven v zákoně a věřte tomu, že přijít k soudu s certifikátem VeriSign by bylo jako přijít s toaletním papírem. Každopádně zdá se, že píšete o certifikační autoritě jako o něčem, co za vás může cokoli podepsat. Omyl. Osobní privátní klíč máte jen u sebe a cokoli s ním podepíšete nedokáže podepsat jiný člověk (založeno na velmi ale velmi malé pravděpodobnosti a problému faktorizace celých čísel). Certifikační autorita pouze ověřuje pravost (á la grafolog).