Hlavní navigace

Názor k článku Polemika: jsou datové schránky drahá zbytečnost? od Zdeněk Michálek - Docela mě překvapuje, že - přesto že většina...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 10. 2009 22:37

    Zdeněk Michálek (neregistrovaný) 88.103.108.---
    Docela mě překvapuje, že - přesto že většina diskutujících je ptavděpodobně podnikateli nebo přinejmenším OSVČ - datové schránky ze zásady odmítá.

    Jako je politika uměním možného, i datové schránky beru jako jedno přiblížení se kýženému stavu. Jako něco, co do budoucna (snad) konečně umožní řešit problém prokazatelného doručení nějakého obsahu odesílatelem adresátovi. Prokazatelného ne z hlediska informačních technologií, ale z hlediska soudců, rozhodců atd. Jen zkuste bez datových schránek jednoduše prokázat, že jste jako subjekt A informaci B sdělili subjektu C !!

    To, jak jsem jako daňový poplatník přispěl k případným neúměrným ziskům dodavatele, provozovatele nebo k posílení jeho monopolu, jaké je technologické provedení atd. mě z tohoto hlediska a v kontextu článku v zásadě nezajímá (pokud TO nějak rozumně funguje). I když - samozřejmě, byl bych radši, kdybychom tu zakázku dostali my ;-)