Hlavní navigace

Názor k článku Policie řeší hoax o imigrantech na Facebooku jako šíření poplašné zprávy od A.S. Pergill - 1. Ty počty obětí se mohou dost dramaticky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2015 20:21

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  1. Ty počty obětí se mohou dost dramaticky (i o řády) lišit podle toho, co považujete za teroristický útok, a co ne.

  2. Existence a provozování automobilů jsou spojeny se řadou benefitů. Dokonce i ti, co autem nejezdí, jezdí třeba autobusy a jinými prostředky hromadné dopravy, nakupují v obchodech auty dovážené zboží atd. I když se prožrete k infarktu, tak jste si alespoň užil (dtto ostatní nemoci).
  Terorismus s žádnými podobnými benefity spojen není, naopak je spojen s mnoha obtěžujícími a nákladnými opatřeními, která se k vůli němu zavedla nebo zavádějí.

  3. Počty obětí automobilismu mají tendenci klesat, zejména pokud je přepočítáváme na hmotnost přepravovaného nákladu + osoby a kilometry. To samé se týká i vámi jmenovaných nemocí. Vysoký výskyt řady z nich je prostě jen druhotným důsledkem toho, že se v posledních několika desetiletích dramaticky prodloužilo dožití lidí. A dokud lidé nedosáhnou totální nesmrtelnosti, tak něco budou muset mít v úmrtním listu napsané.
  Naopak terorismus vede k jednoznačně předčasným úmrtím a počty obětí mají tendenci k nadlineárnímu nárůstu.