Hlavní navigace

Názor k článku Politici podle šéfa ČT Dvořáka ustrnuli v 90. letech, diváci by měli platit i za internet od Ivan z Kolína - Vybírat takový poplatek už je ale prakticky nerentabilní...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 7. 2015 18:05

    Ivan z Kolína

    Vybírat takový poplatek už je ale prakticky nerentabilní (víc z těch peněz dopstanou Česká pošta a banky než ČT), takže by nemělo smysl ho vybírat. To je asi jako kdyby roční dálniční známka měla stát 150 Kč ;-)

    Já bych z ČT zachoval jen kanál ČT24, jehož každoroční dotace ze státního rozpočtu by byla mandatorní, tj. jednoznačně odvozená z nějakého ekonomického ukazatele, např. průměrné mzdy nebo průměrného důchodu (zásadně nikoli schvalovaná v každém rozpočtu), čímž by byla dostatečně zaručena nezávislost zpravodajství.

    Další možnost je vytvořit z nezanedbatelného archivu ČT fond, který by z peněz za odvysílání archivních pořadů komerčními stanicemi živil toto zpravodajství (podle mě naprosto bez problémů). Ostatně, výroba většiny archivu ČT byla beztak dotována ze státních peněz, takže nevidím nejmenší důvod proč by z něj měl (obložením sponzory) těžit současný management ČT.