Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže sociální síť najít práci? od Ondrej Páleš - Já ti dám maloměšťanský jelimánky, že se ti...

 • 26. 7. 2008 12:49

  Ondrej Páleš
  Já ti dám maloměšťanský jelimánky, že se ti budou klepat kolena, až se budeš z té Prahe příště šourat v zácpě po dé-jedničce k těm maloměstům okolo:-))

  Vy v těch velkoměstech jste možná zvyklí jenom přežívat, ale my tady v těch dědinách jsme zvyklí chtít od života trochu víc, ačkoliv bereme většinou mnohem míň. Čím to asi bude?;-)
  Nejde přece o absolutní výši příjmu ani o absolutní výši nájmu, ale o to, s čím je daná konkrétní osoba spokojená, což je u každého něco úplně jiného. Někdo je šťastný, když jede na dovolenou na kole pod stan k rybníku, jiný potřebuje ke štěstí letět první třídou na druhý konec zeměkoule (prosím nediskutujme nyní, kolik konců má zeměkoule). A tak je to vlastně se vším. Kdybychom se konečně přestali zajímat o to, kolik bere tamten támhle a o kolik je to víc/míň než mám já, a kdybychom raději žili tak, abychom sami byli spokojení, žilo by se v téhle zemi všem mnohem líp.

  Mimochodem netušíte, proč se u glosy o jedné sociální síti vyrojila takováto "diskuze" o výši platů?

  A teď mě omluvte, musím jít přeparkovat traktor a zakrýt seno. V předpovědi sice na dnešek hlásili slunečno, ale to bylo asi jenom pro Prahu:-)