Hlavní navigace

Názor k článku Poplatek za vytěžování textů i internet na občanku. Co zaznělo v debatě o reformě copyrightu od anonym - Dobrá je ta poslední Machova reakce: platforma jim...

  • 17. 4. 2019 10:20

    bez přezdívky

    Dobrá je ta poslední Machova reakce: platforma jim snippetem/odkazem pošle uživatele, uživatel si ten článek možná přečte, ale většinou skončí za perexem a pak se vrací na platformu a další činnost se děje tam. Takže to jeho vlastními slovy není o parazitování platformy na obsahu vydavatele, protože ten podle jeho slov nemá často ani takovou úroveň aby ho uživatel dočetl celý, ale o tom, že nejsou schopný uživateli, kterého jim vyhledávač/sociální síť poslala, nabídnout kvalitní obsah, nějaké další služby nebo přidanou hodnotu a tak si ho udržet a dostat z něj peníze, protože uživatel po zjištění, že článek nestojí za přečtení nebo je to jen varianta toho co je na padesáti dalších webech a server vydavatele nestojí za pravidelnou návštěvu odchází pryč.
    Nebo jak by chtěl získané peníze rozdělovat ne podle nějakého podílu na trhu, ale na základě kádrování kdo si je podle jejich měřítek zaslouží a kdo ne.