Hlavní navigace

Názor k článku Portál Film Popular nabízí tisíce videí, ze tří stovek titulů je osmnáct filmů a seriálů v HD od Karel - Ona to většinou není konspirace, ale snaha zaujmout...

 • 6. 3. 2018 13:06

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Ona to většinou není konspirace, ale snaha zaujmout a "spálit čas" tématem, o kterém není dost informací.

  Máte dva dopisy nadřízeným, ze kterých je zřejmé, že se na něčem pracovalo. A výpověď dvou svědků, kdy jeden si jen pamatuje kde to bylo a druhý si vybavuje jen režim, který v dané laboratoři fungoval.

  Normální člověk by z toho vytřískal zprávu tak na minutu, že ve městě XY pracoval tým cca K lidí na tajném projektu LMN, který se však nedostal dál než k laboratorním zkouškám, které potvrdily, že by to asi vyrobit možná i šlo. Jenže tvůrci těhle dokumentů to vezmou, natáhnou to na 20 minut vyprávění o tom, jak se pracovalo na tajné zbrani, která mohla zvrátit závěr války, protká se to "rekonstrukcí výkresů", nesouvisejícími dobovými záběry a korunují to výpověďmi očitých svědků (byť na úrovni "do práce jsme museli nastoupit v 6 hodin ráno a když jsme večer v 6 odcházeli, tak nám dělali osobní prohlídku"). Nastavovaná a naředěná kaše. O konspiraci nejde, prostě vaří z vody. Nehledejte za tím žádnou konspiraci (spiknutí, komplot), berte to jako pokus udržet diváka půl hodiny u televize dokumentem i když jediné co máte je jedna rozmazaná fotka šlápoty v bahně.

  Prostě je to obdoba bulváru - zábava, velká slova, mizivá informační hodnota. Jsou i výjimky, třebas dokument o Německých Me 163. Jenže tím lidi akorát namlsají a dalších pár dílů vaří z vody o kravinách. Nejlepší jsou rozhovory s "odborníky", kteří "zasvěceně" hovoří o tom, jak ta daná věc mohla fungovat. Přitom nemají ani výkres.