Hlavní navigace

Názor k článku Portál jako open-source od Patrick Zandl - Nevím, co jste viděl za rozhraní, systém Genesis...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 9. 2001 22:02

  Patrick Zandl (neregistrovaný)
  Nevím, co jste viděl za rozhraní, systém Genesis je tu od roku 1996 a mělo to nejrůznější podoby :) Přijďte na Invex, uvidíte nové prostředí zvané GEX, pokud máte rád Windows, budete doma.

  Problém co se týká prostředí, je spíše v konzervativnosti klientů. Ti se naučili se starší verzí prostředí a novinky moc neakceptují, stejně tak naše redakce nerady vidí větší změny.

  Dalším problémem jsou nároky na pásmo - Media Factory vypadá sice navenek moc hezky, ale práce s tím přes GSM musí být utrpení a funkčnost v nižším browseru asi nic moc. S genesis se dá pracovat z Palma...

  Co se vlastností týká, nedovolil bych si říct, že jsou zastaralé a srovnávat to s hračkami jako je Media-Factory bych moc nedělal, ta mi přijde jako těžkopádnost sama, když s tim chcete dělat něco jiného, než jen publikovat do natvrdo vytvořeného pozadí.

  Dnes konkurujeme věcem, jako je Vignete StoryServer a ve většině funkcí jsme za nimi ve velmi těsném závěsu, ve flexibilitě provozu jsme napřed a za dvacetinu ceny. Ale to je samozřejmě na diskusi. Pokud potřebujete jednoduše přidávat hlasování, možná jsou lehčí systémy, pokud ale potřebujete koncepční práci s rozsáhlým webem, máme opravdu jen málo konkurentů a rozhodně ne v ČR.

  Co se vývoje týká, Genesis dělá desítka lidí na fulltime, většina z toho jsou programátoři, ale i grafici, analýza atd.

  Abych vás vyvedl z omylu - my sice jsme většinou známí, jako content provideři, ale pro slušnou řádku firem i dodáváme redakční software, je to část našeho obchodu. Od té doby vím, že nestačí zkopírovat ovládání a mít ho hezké, ale je potřeba, aby vnitřnosti toho systému za něco stály a mělo to něco za sebou. Náš systém na jediné instalaci dvou serverů obsluhuje přes 100 docela navštěvovaných serverů.

  Takže až uslyším o vašem RS, doufám, že to nebude nic hrozného :)