Hlavní navigace

Názor k článku Portál jako open-source od Patrick Zandl - Není problém udělat rozhraní v nějakém plain HTML,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 9. 2001 22:53

  Patrick Zandl (neregistrovaný)
  Není problém udělat rozhraní v nějakém plain HTML, ale my jsme zatím na mnoho výhod DHTML pro redakční systém nepřišli. Rozklikávací menu nepřirostlo k srdci každému. Ale myslím, že i tohle GEX napraví.

  K výkonu - vymysli metodiku a můžeme testovat. Přemlouvat provozovatele velkých serverů, aby šli na genesis jen kvůli testu asi není reálné, proto u nás běží ten, kdo si to platí.

  Ti lidé na fulltime programují, vymýšlejí, někteří kreslí a dělají HTML a šablony pro Genesis. Nevím, proč by to měla být blbost. Je to systém, který je v permanentním vývoji a není to jen redakční software - proto ho nazýváme spíše publikační platformou, protože je o tom, jak dostat data na internet. Součástí je třeba shop a další věci. Takže to je počet vývojářů, ti dělají i support pro klienty tam, kde už nepomohla produkce (složité problémy), ale nejsou v tom obchodníci - to je všechno oddělení vývoje. Pokud tě zajímají vyloženě code-builder, lidi co buší kód do mašiny, tak to je šestka lidí.

  Pokud tě zajímá obrat, v pondělí je na toto téma u nás tisková konference (no, ne jen na toto téma, bude tam ještě Technet). Nestřílíme to občas, prodáváme to docela systematicky. Samozřejmě, kdyby to bylo více, nezlobil bych se :)