Hlavní navigace

Názor k článku Portál jako open-source od Jiří Hlavenka - Myslím, že se tady slavnostně :-) dobíráme k...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2001 7:42

    Jiří Hlavenka (neregistrovaný)
    Myslím, že se tady slavnostně :-) dobíráme k podstatě. Mezi Media Factory a vaším systémem je opravdu zásadní rozdíl v pohledu na věc, který ztěžuje srovnávání (ne ale všechny druhy srovnávání: stress test je aplikovatelný a dává smysl pro celkem jakýkoli web - proto jsem jej jako jedno z důležitých porovnávacích kritérií zmiňoval).
    To, že má váš systém jakýsi vlastní "jazyk": je určitě obdivuhodné, že jste si dali takový grandiózní cíl, ale myslím (pouze můj osobní názor), že tudy cesta nevede. Požadavky zákazníků na publikační systémy jsou velmi podobné - co nejsnazší a nejrychlejší implementace, konfigurace "klikáním na ikony", administrace i pro úplného laika. Unikátní programovací jazyk znamená, že se ho také někdo musí naučit a musí jej umět používat - opravdu svět potřebuje a využije další programovací jazyk?

    Také si - a to spíše při pohledu na vůbec svět internetového software - nemyslím, že řešením je nějaký univerzální software, který umí díky vlastnímu jazyku "všechno", protože to obvykle znamená, že umí "všechno, ale nic dobře". Softwarovému světu vládne specializace, už hodně dlouho...