Hlavní navigace

Názor k článku Portál občana slaví první narozeniny, už ukazuje i dopravní přestupky od anonym - Příklad s kurýrem nevnímám jako příliš šťastný. Museli bychom...

 • 8. 7. 2019 13:12

  bez přezdívky

  Příklad s kurýrem nevnímám jako příliš šťastný.
  Museli bychom vytvořit spoustu nových pracovních míst pro kurýry a to kritizujete hned v prvním odstavci. Jen OP se ročně vymění skoro 1 milion, řidičáky a pasy k tomu nepočítám.

  Kurýr by se musel umět prokázat oprávněním manipulovat s mým novým dokladem (přivezl mi ho) a nahlížet do mého starého dokladu (i když propadlého, je tam stále spousta mých osobních údajů, které nemá nikdo další vidět), když bude stát ve dveřích u mě na chalupě. A já musím mít možnost okamžitě, jednoduše a bezpečně ověřit, že je osobou oprávněnou.

  Představa, že můj nový doklad cestuje několik dní po ČR (ani nevím kde) a projde rukama spousty lidí než dorazí ke mě, mi nedělá dobře od žaludku.
  Při předkládání jakéhokoliv dokladu totožnosti ho dávám z ruky jen na několik sekund a v podstatě ho nespouštím z očí. Důvody jsou zřejmé.

  Samozřejmě by spousta věcí šla udělat lépe a pohodlněji pro občany. Ovšem je to státní správa a tam je těžké udržet nějakou společnou koncepci déle, než několik málo let. Je to dáno složitostí celého procesu (musí být pro to být nejprve opora v příslušných zákonech) tak tím, že se často mění lidé na důležitých postech. Každý nový tak má svůj "nejlepší" koncept jak to či ono dělat a snaží se to prosadit. Tím velmi často rozbije práci svých předchůdců.