Hlavní navigace

Názor k článku Porušují (ne)vědomí rozesílatelé virů zákon? od jilek - Váš názor je zajímavý, leč čistě spekulativní a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 12. 2001 13:02

    jilek (neregistrovaný)
    Váš názor je zajímavý, leč čistě spekulativní a z praktického hlediska k pousmání.
    Možná by bylo načase, aby se člověk Vašeho formátu odpoutal od šedé teorie a okusil něco ze zeleného stromu života. Myslím, že pobyt na akademii věd Vás zcela oddtrhl od reality, neškodilo by Vám kdyby jste se šel občas podívat k obvodnímu soudu, možná by jste byl překvapen či dokonce šokován. Mám takový pocit, že jste zaměnil oběť a pachatele. K té nedbalostní stránce trestného činu, měl by jste poznamenat, že alespoň u běžného tj. počítačově naprosto negramotného uživatele se již z podstaty věci nemůže jednat o nedbalost vědomou a co více ve většině případů by se jednalo o nedbalost omluvitelnou. Pokud se samozřejmě nejedná o uživatele, který na PC svého zaměstnavatele instaluje hru staženou z internetu což má ve většině případů zakázáno. U otevření infikovaného e-mailu bych však tak daleko nešel.

    Jinak bych Vám chtěl poděkovat za článek, který osobně považuji za podnětný a na poměry článků, se kterými se lze na internetu setkat i neobyčejně kvalitní.